Наидувате на понуда на интернет…

Замислете го ова

На Интернет наидувате на понуда која изгледа премногу добра за да биде вистинита. Поради печатна грешка, тој прекрасен лаптоп носи цена од 150 евра, наместо 1500 евра. Вие брзо одлучувате да имате корист од оваа зделка и одлучите да го купите лаптопот. Дали продавницата може сепак да ја откаже продажбата? Одговорот зависи од тоа колку цената се разликува од реалната цена. Кога големината на разликата во цената сугерира дека цената не може да биде точна, од потрошувачот се очекува да ја испита оваа разлика во цената до одреден степен. Ова може да биде различно во случај на разлики во цените што не предизвикува директно сомневање.

 

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.