Практични работи

Задачата

Кога ќе му ја доверите нашата адвокатска фирма застапување на вашите интереси, ова ќе го утврдиме во договор за доделување задачи. Овој договор ги опишува термините и условите за кои разговаравме со вас. Овие се однесуваат на работата што ќе ја извршиме за вас, нашата такса, надоместот на трошоците и примената на нашите општи услови. При извршувањето на договорот за доделување, земени се предвид важечките регулативи, вклучително и правилата на Холандската адвокатска комора. Вашата задача ќе ја изврши адвокатот со кого сте во контакт, со разбирање дека овој адвокат може да има делови од својата работа извршени под негова одговорност и надзор од страна на еден од другите адвокати, правни советници или советници. Притоа, адвокатот ќе постапи на начин што може да се очекува од надлежен и разумен вршител на адвокат. Во текот на овој процес, вашиот адвокат ќе ве информира за развојот, за напредокот и за промените во вашиот случај. Освен ако не е поинаку договорено, ние, колку што е можно, ќе ја претставиме преписката што ќе ви биде пренесена во нацрт-форма, со барање да не известите дали се согласувате со нејзината содржина.

Вие сте слободни предвреме да го раскинете договорот за доделување задачи. Willе ви испратиме конечна изјава врз основа на поминатите часови. Ако се договори фиксна такса и започна работата, оваа фиксна такса или дел од неа, за жал нема да ви биде вратена.

Финансии

Зависи од задачата како ќе бидат направени финансиските аранжмани. Law & More е подготвен однапред да ги процени или посочи трошоците поврзани со задачата. Ова понекогаш може да резултира со договор за фиксна такса. Ја земаме предвид финансиската состојба на нашите клиенти и секогаш сме подготвени да размислуваме заедно со нашите клиенти. Трошоците за нашите правни услуги кои се долгорочни и засновани на часовна стапка се наплатуваат периодично. Може да побараме авансно плаќање на почетокот на работата. Ова е за покривање на почетните трошоци. Оваа авансна исплата ќе се подмири подоцна. Доколку бројот на одработени часови е помал од износот на авансната уплата, неискористениот дел од авансот ќе биде вратен. 

Секогаш ќе добивате јасна спецификација за потрошените часови и извршената работа. Секогаш можете да побарате објаснување од вашиот адвокат. Договорениот час е опишан во потврдата за задачата. Доколку не е поинаку договорено, споменатите износи се без ДДВ. Може да должите и трошоци како што се судски такси, такси за извршители, изводи, патни трошоци и трошоци за сместување и трошоци за испорака. Овие таканаречени трошоци од џеб ќе ви се наплаќаат посебно. Во случаите кои траат подолго од една година, договорената стапка може да се коригира годишно со процент на индексирање.

Би сакале да ве замолиме да ја платите сметката на вашиот адвокат во рок од 14 дена од денот на фактурата. Ако плаќањето не се изврши навреме, ние имаме право (привремено) да ја прекинеме работата. Доколку не можете да ја платите фактурата во одредениот временски период, ве молиме известете ни. Доколку има доволно причина за тоа, може да се направат дополнителни аранжмани по дискреционо право на адвокатот. Овие ќе бидат снимени во писмена форма.

Law & More не е поврзано со Одбор за правна помош. Поради тоа Law & More не нуди субвенционирана правна помош. Доколку сакате да добиете субвенционирана правна помош („дополнување“), препорачуваме да контактирате со друга правна фирма.

Обврска за идентификација

Во нашата функција како адвокатска фирма и даночни консултантски услуги со седиште во Холандија, ние сме должни да ги почитуваме холандското и европското законодавство против перење пари и измама (WWFT), што бара од нас обврска да добиеме јасен доказ за идентитетот на нашиот клиент, пред да можеме да обезбедиме услуги и да започнеме договорна врска. Затоа, извадок од Стопанската комора и / или верификација на копија или валиден доказ за идентитет може да се бара во овој контекст. Можете да прочитате повеќе за ова натаму Обврски за КВС.

Општи услови

Нашите општи услови се применуваат за нашите услуги. Овие општи термини и кодови ќе бидат испратени до вас заедно со договорот за доделување. Можете да ги најдете и на Општи услови.

Постапка за жалби

Ние придаваме големо значење на задоволството на нашите клиенти. Нашата фирма ќе стори сé што е во нејзина моќ да ви обезбеди најдобра можна услуга. Доколку сепак не сте задоволни од одреден аспект на нашите услуги, ве замолуваме да ги известите што е можно поскоро и да разговарате за вашиот адвокат. Во консултација со вас, ќе се обидеме да најдеме решение за проблемот што се појави. Ние секогаш ќе ви го потврдиме решението писмено. Во случај да не е можно да се дојде до решение заедно, нашата канцеларија има и канцелариска постапка за жалби. Повеќе за оваа постапка можете да најдете на Постапка за претставки во канцеларија.

Што велат клиентите за нас

Многу пријателска услуга за клиентите и совршено водство!

Г-дин Меевис ми помогна во случај со законот за вработување. Тој го направи тоа, заедно со неговата помошничка Јара, со голем професионализам и интегритет. Покрај неговите квалитети како професионален правник, тој во секое време остана рамноправен, човек со душа, што даваше топло и безбедно чувство. Влегов во неговата канцеларија со рацете во коса, г-дин Меевис веднаш ми даде чувство дека можам да ја пуштам косата и тој ќе преземе од тој момент, неговите зборови станаа дела, а ветувањата се одржаа. Најмногу ми се допаѓа директниот контакт, без разлика на ден/време, тој беше таму кога ми требаше! Топер! Фала Том!

Nora

Eindhoven

10

одличен

Ајлин е една од најдобрите адвокати за развод, која секогаш е достапна и дава одговори со детали. Иако моравме да управуваме со нашиот процес од различни земји, не се соочивме со никакви тешкотии. Таа го водеше нашиот процес многу брзо и непречено.

Езги Балик

Харлем

10

Добра работа Ајлин

Многу професионален и секогаш биди ефикасен во комуникациите. Добро сторено!

Мартин

Лелистад

10

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

Мике

Hoogeloon

10

Одличен резултат и пријатна соработка

Му го претставив мојот случај LAW and More и беше помогнато брзо, љубезно и пред се ефективно. Јас сум многу задоволен од резултатот.

Sabine

Eindhoven

10

Многу добро се справувам со мојот случај

Би сакал многу да и се заблагодарам на Ајлин за нејзините напори. Многу сме задоволни од исходот. Клиентот е секогаш централен со неа и ни беше многу добро помогнато. Познава и многу добра комуникација. Навистина ја препорачувам оваа канцеларија!

Сахин Кара

Велдовен

10

Правно задоволен од дадените услуги

Мојата ситуација беше решена на начин што можам само да кажам дека резултатот е таков каков што посакував да биде. Ми беше помогнато на мое задоволство и начинот на кој постапи Ајлин може да се опише како точен, транспарентен и одлучен.

Арсалан

Миерло

10

Сè добро средено

Од самиот почеток имавме добар клик со адвокатката, таа ни помогна да одиме на вистинскиот пат и ги отстрани можните неизвесности. Таа беше јасна и народна личност која ја доживеавме како многу пријатна. Таа јасно ги кажа информациите и преку неа точно знаевме што да правиме и што да очекуваме. Многу пријатно искуство со Law and more, но особено со адвокатот со кој имавме контакт.

Вера

Хелмонд

10

Многу упатени и пријателски расположени луѓе

Многу одлична и професионална (правна) услуга. Комуницирајте со истото функционирање на генерирањето на енергијата. Ик бен гехолпен врата др. Том Мевис во мв. Ајлин Селамет. Накратко, имав добро искуство со оваа канцеларија.

Мехмет

Eindhoven

10

Велики

Многу дружељубиви луѓе и многу добра услуга… не можам да кажам поинаку дека е супер помогнато. Доколку се случи, дефинитивно ќе се вратам.

Jacky

Бри

10

Управен партнер / застапник

Партнер / застапник

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.