ХОЛАНДСКА АДВОКАТСКА АСОЦИЈАЦИЈА

НОВА-лого

Холандската адвокатска комора е јавна професионална организација за правна професија. Во интерес на правилно спроведување на правдата, Адвокатската комора промовира правилна практика на правната професија и го следи квалитетот на услугите што ги даваат адвокатите.

Адвокатската комора е формирана од сите адвокати во Холандија. Покрај тоа, Холандија е правно поделена на единаесет региони, кои ги претставуваат јурисдикциите на судовите. Сите адвокати во регионот каде што имаат свои канцеларии заедно го формираат локалното адвокатско право. Адвокатите на Law & More секако се членови на локалното и националното собрание на адвокатите.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Слика на Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.