ПОВЕЕ РАБОТНА ПРИДАР ЗА ПРАВНА ПРАВО

Динамична мултидисциплинарна холандска правна фирмаLaw & More е динамична мултидисциплинарна холандска адвокатска фирма и даночно советување специјализирана за холандско корпоративно, комерцијално и даночно право и е со седиште во Amsterdam и Eindhoven Научен парк - холандската „Силиконската долина“ во Холандија.

Со холандска корпоративна и даночна позадина, Law & More комбинира знаење на голема корпоративна и даночна советодавна фирма со внимание на детали и прилагодена услуга што би очекувале за бутик фирма. Ние сме навистина меѓународни во однос на обемот и природата на нашите услуги и работиме за низа софистицирани холандски и меѓународни клиенти, од корпорации и институции до поединци.

Law & More има на располагање посветен тим на повеќејазични адвокати и даночни советници со длабинско знаење од областа на холандското законодавство за договори, холандското законодавство за корпорации, холандското даночно право, холандското право за вработување и меѓународното право на сопственост. Фирмата е исто така специјализирана за даночно ефикасно структурирање на средства и активности, холандско законодавство за енергетика, холандско финансиско право и трансакции со недвижнини.

Без разлика дали сте мултинационална корпорација, МСП, новите деловни активности или приватна личност, ќе откриете дека нашиот пристап останува ист: целосна посветеност да бидат достапни и да одговорат на вашите потреби, во секое време. Ние нудиме повеќе од само техничка правна извонредност - даваме софистицирани, мултидисциплинарни решенија со персонализирана услуга и пристап.

Law & More исто така, обезбедува правни услуги за решавање спорови и парница за компании и физички лица. Однапред спроведува добро избалансирани проценки на можностите и ризиците пред сите законски процедури. Им помага на клиентите од раните фази до последната фаза на правните постапки, базирајќи ја својата работа на добро осмислена, напредна стратегија. Фирмата делува и како домашен адвокат за разни холандски и меѓународни компании.

Згора на сето ова, фирмата има експертиза за спроведување сложени постапки за преговарање и медијација во Холандија. Последно, но не и најмалку важно, ние им нудиме на нашите клиенти курсеви за обука во компанијата, прилагодени за да одговараат на потребите на нивните вработени, на најразлични правни теми, кои се од значење за оваа компанија.

Вие сте добредојдени да ја погледнете нашата веб-страница, каде што ќе најдете дополнителни информации за тоа Law & More. Ако сакате да разговарате за одредена правна работа или ако имате прашање за нашите услуги, Ве молиме не двоумете се да стапите во контакт.

Нашата фирма е член на LCS мрежата на адвокати со седиште во Хаг, Брисел и Валенсија.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

"Law & More ја држи и ја држи другата страна под притисок “

Нашата филозофија

Нашиот мултидисциплинарен пристап кон холандските правни, адвокатски и даночни советодавни услуги е правен, комерцијален, како и практичен. Ние секогаш прво продираме во суштината на деловните активности и потребите на нашите клиенти. Со предвидување на нивните барања, нашите адвокати можат да обезбедат професионални услуги на највисоко ниво на квалитет.

Нашата репутација е изградена врз длабока заложба за решавање и исполнување на индивидуалните барања на секој наш клиент, без оглед дали се мултинационални корпорации, холандски вложувања, проширувајќи иновативни претпријатија или приватни лица. Ние се стремиме да им помогнеме на нашите клиенти на најефикасен начин да ги постигнат своите цели притоа земајќи го предвид често комплексот меѓународен амбиент во кој работат и развиваат свои деловни активности.

Нашите клиенти се во центарот на сè што правиме. Law & More Затоа е целосно посветена на извонредност како основа врз која трајно го развиваме нашиот професионален кредибилитет и интегритет. Од наша основа се заложивме да привлечеме талентирани и посветени адвокати и даночни советници кои даваат најдобри резултати за нашите клиенти, чие задоволство е во првите редови на кои сме и што правиме.

Нашата филозофија

Историски гледано, Холандија отсекогаш била многу привлечна надлежност да ги структурира своите активности на ЕУ и во светот од, да инвестира, да развива и да прави деловни активности. Холандија во континуитет привлекува голем број технолошки и софистицирани мултинационални компании, како и „граѓаните на светот“.

нашата Корпоративен клиент практиката се фокусира на широк спектар на меѓународно активни корпорации како што се јавни и приватни компании вклучени во Холандија и прекугранични.

на Приватни клиенти практика на Law & More се фокусира на помош на поединци и меѓународни семејства, кои ги структуираат своите деловни активности преку холандската надлежност. Нашите меѓународни клиенти доаѓаат од различни земји и потекла. Тие се успешни претприемачи, високо квалификувани иселеници и други личности со интереси и средства во различни јурисдикции.

Нашите корпоративни и приватни клиенти секогаш добиваат подеднакво висок квалитет на прилагодени, посветени и доверливи правни услуги, специјално дизајнирани за да ги задоволат нивните специфични барања и потреби.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.