ВИ ПОТРЕБА ОД ГРАЃАНСКИ ПОСТАПНИК АДВОКАТ?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Граѓанско процесно право
/

Граѓанско процесно право

Граѓанското процесно право се занимава со постапки во граѓански предмети. Ќе стапите во контакт со ова доколку се започне тужба врз основа на покана или петиција. Ги вклучува сите правила кои се однесуваат на правните постапки. Размислете за начинот на кој мора да се поведе спор, начинот на спор и барањата за процедурални документи.

Граѓанското процесно право има огромен број правила. Поради оваа причина, задолжителното правно застапување се применува во повеќето граѓански случаи. Тоа значи дека граѓаните и фирмите се обврзани да ангажираат адвокат во текот на постапката.

Дали сакате да започнете постапка? Или сте добиле покана? Нашите адвокати со задоволство ќе ви помогнат. Нашите адвокати се специјализирани за граѓанско процесно право и можат да ви пружат одлична помош во текот на правната постапка.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Граѓанско процесно право слика

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашето граѓанско процесно право се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.