БАРАТЕ
ПРАВНА ФИРМА ВО ХОЛАНДИ?

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Ние сме навикнати да работиме за локални и меѓународни клиенти.

Проверено Високо ниво на услуга за секој клиент, поединци, како и компании или институти.

Проверено Ние сме достапни. Исто така денес.

Адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam - Law & More

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок од 08:00 до 22:00 часот, а за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и смислуваат соодветен план за акција
Добра и брза комуникација

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти нè препорачуваат и дека ние сме просечно оценети со 9.4

Ние сме динамична холандска правна фирма со меѓународен карактер, специјализирана во разни области на холандското право. Ние зборуваме холандски, англиски, француски, германски, турски, руски и украински. Нашата фирма нуди услуги во голем број на области на закон за компании, влади, институции и поединци. Нашите клиенти доаѓаат од Холандија и од странство. Ние сме познати по нашиот посветен, достапен, управуван, бесмислен пристап.
Проверено Можете да се јавите Law & More за речиси сите работи за кои ви треба адвокат или правен советник.
Проверено Вашите интереси се секогаш најважни за нас;
Проверено Ние сме директно достапни;
Проверено Состаноци може да се закажуваат на телефон (+ 31403690680 or + 31203697121), е-пошта (info@lawandmore.nl) или преку нашата онлајн алатка lawyerappointment.nl;
Проверено Наплаќаме разумни цени и работиме транспарентно;
Проверено Имаме канцеларии во Eindhoven Amsterdam.

Дали вашето конкретно прашање или ситуација не е на нашата веб-страница?
Не двоумете се да не контактирате. Веројатно и ние можеме да ви помогнеме.

канцеларија Law & More Сликата

Управен партнер / застапник

Партнер / застапник

Што велат клиентите за нас

Многу пријателска услуга за клиентите и совршено водство!

Г-дин Меевис ми помогна во случај со законот за вработување. Тој го направи тоа, заедно со неговата помошничка Јара, со голем професионализам и интегритет. Покрај неговите квалитети како професионален правник, тој во секое време остана рамноправен, човек со душа, што даваше топло и безбедно чувство. Влегов во неговата канцеларија со рацете во коса, г-дин Меевис веднаш ми даде чувство дека можам да ја пуштам косата и тој ќе преземе од тој момент, неговите зборови станаа дела, а ветувањата се одржаа. Најмногу ми се допаѓа директниот контакт, без разлика на ден/време, тој беше таму кога ми требаше! Топер! Фала Том!

Nora

Eindhoven

10

одличен

Ајлин е една од најдобрите адвокати за развод, која секогаш е достапна и дава одговори со детали. Иако моравме да управуваме со нашиот процес од различни земји, не се соочивме со никакви тешкотии. Таа го водеше нашиот процес многу брзо и непречено.

Езги Балик

Харлем

10

Добра работа Ајлин

Многу професионален и секогаш биди ефикасен во комуникациите. Добро сторено!

Мартин

Лелистад

10

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

Мике

Hoogeloon

10

Одличен резултат и пријатна соработка

Му го претставив мојот случај LAW and More и беше помогнато брзо, љубезно и пред се ефективно. Јас сум многу задоволен од резултатот.

Sabine

Eindhoven

10

Многу добро се справувам со мојот случај

Би сакал многу да и се заблагодарам на Ајлин за нејзините напори. Многу сме задоволни од исходот. Клиентот е секогаш централен со неа и ни беше многу добро помогнато. Познава и многу добра комуникација. Навистина ја препорачувам оваа канцеларија!

Сахин Кара

Велдовен

10

Правно задоволен од дадените услуги

Мојата ситуација беше решена на начин што можам само да кажам дека резултатот е таков каков што посакував да биде. Ми беше помогнато на мое задоволство и начинот на кој постапи Ајлин може да се опише како точен, транспарентен и одлучен.

Арсалан

Миерло

10

Сè добро средено

Од самиот почеток имавме добар клик со адвокатката, таа ни помогна да одиме на вистинскиот пат и ги отстрани можните неизвесности. Таа беше јасна и народна личност која ја доживеавме како многу пријатна. Таа јасно ги кажа информациите и преку неа точно знаевме што да правиме и што да очекуваме. Многу пријатно искуство со Law and more, но особено со адвокатот со кој имавме контакт.

Вера

Хелмонд

10

Многу упатени и пријателски расположени луѓе

Многу одлична и професионална (правна) услуга. Комуницирајте со истото функционирање на генерирањето на енергијата. Ик бен гехолпен врата др. Том Мевис во мв. Ајлин Селамет. Накратко, имав добро искуство со оваа канцеларија.

Мехмет

Eindhoven

10

Велики

Многу дружељубиви луѓе и многу добра услуга… не можам да кажам поинаку дека е супер помогнато. Доколку се случи, дефинитивно ќе се вратам.

Jacky

Бри

10

Метод на работа на нашите адвокати

Curубопитен за вашата позиција во правна работа и што Law & More може да направи за вас? Ве молиме контактирајте Law & More. Можете да се запознаете и да го доставите вашето прашање до нашите адвокати по телефон или е-пошта. Ако сакате, тие ќе закажат состанок за вас на Law & More канцеларија.

За време на назначувањето во Адвокатската канцеларија, ќе ве запознаеме понатаму и ќе разговараме за позадината и можните решенија во вашата правна работа. Адвокатите на Law & More исто така ќе посочи што можат конкретно да направат за вас и кои можат да бидат вашите следни чекори.

Кога поучуваш Law & More за да ги застапуваат вашите интереси, нашите адвокати ќе подготват договор за услуги. Овој договор ги опишува аранжманите за кои претходно разговарале со вас. Вашиот случај обично го води адвокатот со кој сте биле во контакт.

Начинот на кој се постапува во вашиот случај зависи од вашето правно прашање, кое може да се однесува на, на пример, изготвување совет, проценка на договор или спроведување правна постапка. Во Law & More разбираме дека секој клиент и неговата или нејзината ситуација е различна. Затоа ние користиме личен пристап. Нашите адвокати секогаш се трудат брзо да го решат секое правно прашање.

Најчесто поставувани прашања

Трошоците за адвокат зависат од видот на задачата и нејзиното времетраење.

Трошоците за нашите правни услуги обично се засноваат на час и се наплатуваат периодично. Понекогаш, сепак, може да се направи аранжман за фиксна цена. Law & More е подготвен однапред да обезбеди проценка или изјава за трошоците поврзани со доделувањето. После тоа, секогаш ќе добиете јасна спецификација за бројот на поминати часови и завршената работа.

Law & More ги применува следниве часовни цени:

Адвокат 195 € - 225 €

Партнер 250 € - 275 €

Сите стапки се исклучени на ДДВ од 21% Стапките може да се ревидираат годишно.

Law & More не е поврзан со холандскиот одбор за правна помош и не нуди услуги врз основа на „додаток“. Доколку сакате да се квалификувате за субвенционирана правна помош, ве советуваме да контактирате со друга адвокатска канцеларија.

Без оглед на правното прашање, адвокатите Law & More може да ви помогне и да ви помогне од почеток до крајот на која било правна работа, заснована на добро осмислена стратегија. Без оглед дали изготвувате и разгледувате правни документи или давате правни совети во вашиот случај, Law & More дали е тука за вас! Нашата адвокатска канцеларија исто така нуди услуги за решавање на правни спорови и парнични постапки и за деловни субјекти и за физички лица и спроведува избалансирана проценка на можности и ризици пред сите правни постапки. Понатаму, Law & More не само што ви нуди правни услуги како советник и парник, туку ви е достапен и како спаринг партнер.

За секое правно прашање, адвокатите на Law & More примени јасна стратегија која се состои од четири чекори: запознавање едни со други, заеднички дискутирање за случајот, спроведување на чекор по чекор план и справување со случајот.

Нашите адвокати се навикнати да работат брзо, така што никогаш нема да чекате долго за одговор на вашата е-пошта или за некој од нашиот персонал да добие телефон. Брзината и стручноста се од огромно значење за нас, така што ќе можете да сметате на брза и фокусирана комуникација и справување со вашето правно прашање.

на Law & More тим работи на практичен и личен начин и за меѓународни и за национални компании и поединци. Нашите канцеларии во Eindhoven Amsterdam имаме долго работно време и отворени сме навечер и за време на викендите: од понеделник до петок од 8 до 10 часот и во сабота и недела од 9 до 5 часот

Дали сте претприемач или приватно лице кое се соочува со правен проблем и сакате да го решите? Тогаш е паметно да повикате адвокат. На крајот на краиштата, без разлика дали сте претприемач или индивидуа, секое правно прашање може да има големо финансиско, материјално или нематеријално влијание врз вашиот бизнис или вашиот живот. Во Law & More, разбираме дека секое правно прашање е премногу. Затоа, за разлика од повеќето правни фирми, Law & More ви нуди нешто дополнително. Бидејќи повеќето адвокатски друштва имаат познавање само на ограничен дел од нашето право и рутински извршуваат работа, Law & More ви нуди, покрај обемно и специфично правно знаење, брза услуга и личен пристап. На пример, нашите адвокати се експерти во областа на семејното право, законот за вработување, корпоративното право, правото на интелектуална сопственост, законот за недвижнини и усогласеноста. И кога станува збор за бизниси, Law & More дејствува за претприемачи во различни гранки на индустријата, транспортот, земјоделството, здравствената заштита и трговијата на мало.

Дали сакате да знаете што Law & More како адвокатска канцеларија во Eindhoven може да направи за вас? Потоа контактирајте Law & More, нашите адвокати со задоволство ќе ви помогнат. Можете да закажете состанок

• од телефон: + 31403690680 or + 31203697121
• преку е-маил: info@lawandmore.nl
• преку страницата на Law & More: https://lawandmore.eu/appointment/

Кој адвокат ви треба обично зависи од природата на вашето правно прашање. На пример, имате прашање во врска со вашата компанија? Тогаш ви треба адвокат специјализиран за закон за трговски друштва. Дали вашето правно прашање има меѓународен карактер? Тогаш ви е подобро со адвокат специјализиран за меѓународно право. Исто така, треба да се напомене дека повеќето правни прашања се однесуваат на повеќе од една област на правото, така што е важно да се ангажира адвокат кој знае за секоја од вклучените области на правото.

Law & More е адвокатска фирма активна од областа на корпоративното право, правото на интелектуална сопственост и технологијата, како и законот за работни односи, семејното право, имиграцискиот закон и законот за недвижнини. Покрај нашето широко познавање на холандското (процесно) право, Law & More е исто така меѓународен по обем и природа на своите услуги. Со цел да им обезбедиме на нашите клиенти најдобра можна услуга, имаме посветен тим на повеќејазични адвокати и правници кои зборуваат англиски, германски, француски, шпански, турски, руски и украински.

Дали барате друга област од правото? Потоа, погледнете ја нашата страница за експертиза на која се наведени сите наши области на правото. Нашите адвокати се експерти во сите споменати области и со задоволство ќе ви помогнат во која било област.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.