ВИ ПОТРЕБА ОД АДВОКАТ за имиграција?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Закон за миграција
/

Закон за миграција

Имиграцискиот закон ги регулира работите што се однесуваат на приемот, престојот и депортацијата на вонземјаните. Странски државјани се луѓе кои не се холандски државјани. Овие луѓе можат да бидат бегалци, но и членови на семејството на луѓе кои веќе живеат во Холандија. Тие исто така може да бидат луѓе кои сакаат да дојдат и да работат во Холандија.

Брзо мени

Нашите адвокати за имиграција ќе бидат среќни да ви помогнат ако сакате да доставите дозвола за престој или апликација за натурализација за себе, за вашиот партнер, член на семејство или вработен. Law & More може да ви даде совет или може да ја подготви целата апликација за дозвола за престој за вас. Ако вашата апликација е одбиена, ние исто така можеме да ви помогнеме да поднесете приговор на одлуката на холандската служба за имиграција и натурализација (IND). Дали имате прашање за еден од нашите адвокати за имиграција? Ако е така, секако ќе бидеме среќни да ви помогнеме.

Нашите адвокати за имиграција се подготвени за вас

Law and More

Пријавување за дозвола за престој

Дали сакате да живеете во Холандија?
Можеме да ви помогнеме.

Фамилијарен бизнис

Соединување на семејството

Дали не сте со вашето семејство или вашето семејство не е со вас? Откријте што можеме да направиме за вас.

Сликата на работникот

Миграција на лаборатории

Дали сакате да работите и да живеете во Холандија? Можеме да го организираме целиот процес на аплицирање.

Дали сакате странски вработен да работи легално во Холандија? Контактирајте.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Примери на теми со кои можеме да ви помогнеме се:
 • Дозволи за престој;
 • натурализација;
 • Обединување на семејството;
 • Миграција на работна сила;
 • Високо квалификувани мигранти.

Пријавување за дозвола за престој

Редовните дозволи за престој ги вклучуваат сите дозволи за престој, со исклучок на дозволите за престој на азил. ИНД применува рестриктивна политика за прием. Апликацијата за дозвола за престој едноставно се одбива од страна на IND, доколку не се исполнети условите. Нашите адвокати за имиграција имаат искуство во аплицирање за разни видови на дозволи за престој. Можеме да поднесеме апликации за следниве дозволи за престој:

 • Дозвола за престој за обединување на семејството;
 • Дозвола за престој за самовработен;
 • Дозвола за престој државјанин на ЕУ;
 • Дозвола за престој за високо квалификуван мигрант;
 • Студија/година за пребарување на дозвола за престој;
 • Дозвола за престој на неопределено време;
 • Дозвола за престој за продолжување на престојот;
 • Овластување за привремен престој (MVV).

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати за имиграција се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More Сликата

Пријавување за холандска националност

Доколку сакате да аплицирате за холандска националност, мора да се поднесе барање за натурализација. Честопати е тешко да се процените дали имате право за натурализација. Помошта на добар адвокат за имиграција е важна, затоа што условите честопати се многу комплицирани. Внимателноста во постапката за апликација за натурализација е од суштинско значење за успешна примена. Дали ви треба помош при аплицирање за холандска националност? Law & More ви нуди вистинска помош и ве поддржува во текот на целиот процес.

Соединување на семејството

Строгите услови важат и за семејното обединување. Ако не се исполни некој услов, апликацијата ќе биде одбиена. Следниве членови на семејството имаат право на повторно обединување на семејството.

 • брачен другар;
 • регистриран партнер;
 • невенчан партнер;
 • малолетни деца.

Еден од условите за повторно обединување на семејството е дека апликантот и членот на семејството мораат да имаат најмалку 21 година. Покрај сопружниците, регистрирани партнери, неженети партнери и малолетни деца, истополови (неженети) партнери може да имаат право на обединување на семејството.

Работна миграција

Дали сакате да дојдете во Холандија за да работите тука како високо квалификуван мигрант, самовработено лице или да останете тука за краток временски период со деловна виза? Нашите адвокати за имиграција ги советуваат вработените и работодавците за можностите и ги водат низ процесот на аплицирање.

Високо квалификуван мигрант

Еден од најдобрите начини да му дозволите на странски работник да остане и да работи легално во Холандија е да аплицирате за дозвола за престој како високо квалификуван мигрант. Во тој случај, не е потребна дозвола за работа. Како и да е, услов е работодавачот да биде регистриран во Холандија како признаен спонзор во Индија. Покрај тоа, важно е високо квалификуваниот мигрант исполнува одреден услов за приход. Нашиот тим на адвокати за имиграција може да ви помогне и можеме да поднесеме апликација од ваше име во IND. Дали сакате ова? Ве молиме контактирајте со Law & More.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.