ВИ ПОТРЕБА ОД АДВОКАТ за семеен бизнис?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Адвокат за семеен бизнис
/

Адвокат за семеен бизнис

Law & More поседува длабоко знаење и искуство во советување и помагање на деловни активности управувани од сопственици и во Холандија и на меѓународно ниво. Со текот на годините, развивме длабоко разбирање за тоа што ги придвижува холандските и меѓународните семејни бизниси и даваме стратешки правни и даночни совети за да им помогнеме да ги идентификуваат и постигнат своите цели.

Советуваме за прашања од областа на заштитата на средствата и како успешно да се заштити бизнисот од законски даночни и финансиски ризици, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на ублажување на нивното влијание.

Law & More активно советува за избор на најсоодветни и даночни ефикасни структури за семејни бизниси, меѓународно или во Холандија, користејќи го целиот обем на холандски и мултивиридисциптивни опции на корпорација.

Ние сме вешти во ефикасно справување со правните спорови и конфликтите помеѓу членовите на семејството, акционерите и раководството, корисниците и доверителите.

Нашите професионалци советуваат за продажба на бизнис, додека ограничуваат изложеноста на холандски даночни обврски.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

Нашите адвокати за семеен бизнис се подготвени за вас

Секоја компанија е единствена. Затоа, ќе добиете правен совет кој е директно релевантен за вашата компанија.

Доколку дојде до тоа, можеме да водиме судски спор за вас. Контактирајте не за условите.

Седнуваме со вас да смислиме стратегија.

Секој претприемач треба да се справи со законот за компании. Подгответе се добро за ова.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Без глупост менталитет

Ние сакаме креативно размислување и гледаме подалеку од правните аспекти на ситуацијата. Сè е за да се дојде до сржта на проблемот и да се справи со него во одредена материја. Поради нашиот бесмислен менталитет и долгогодишно искуство, нашите клиенти можат да сметаат на лична и ефикасна правна поддршка.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати за семеен бизнис се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More Фото

Субвенции

Давање на субвенции значи дека имате право на финансиски средства од административно тело за финансирање на одредени активности. Давањето субвенции секогаш има правна основа. Покрај утврдувањето на правилата, субвенциите се инструмент што го користат владите. На овој начин, владата стимулира пожелно однесување. Субвенциите честопати се подложени на услови. Овие услови може да бидат проверени од владата за да се види дали тие се исполнети.

Многу организации зависат од субвенциите. Сепак, во пракса честопати се случува владата да ги повлече субвенциите. Може да размислите за ситуацијата што владата се повлекува. Правна заштита е исто така достапна против решението за отповикување. Приговарајќи на повлекување на субвенцијата, во некои случаи можете да се осигурате дека вашето право на субвенцијата се одржува. Дали се сомневате дали вашата субвенција е правно повлечена или имате други прашања во врска со владините субвенции? Потоа, слободно контактирајте со административните адвокати на Law & More. Со задоволство ќе ве советуваме за вашите прашања во врска со владините субвенции.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.