МОЖНОСТИ ЗА КАРИЕРА

Law & More

Law & More е динамична, мултидисциплинарна адвокатска канцеларија, лоцирана во Научниот парк во Eindhoven; наречена и Силиконската долина на Холандија. Ние го комбинираме знаењето на голема корпоративна и даночна канцеларија со личното внимание и услугата прилагодена што одговара на бутик канцеларија. Нашата адвокатска канцеларија е навистина меѓународна во однос на обемот и природата на нашите услуги и работи за низа софистицирани холандски и меѓународни клиенти, од корпорации и институции до поединци. За да им обезбедиме на нашите клиенти најдобра можна услуга, имаме посветен тим од повеќејазични адвокати и правници, кои меѓу другото го владеат рускиот јазик. Тимот има пријатна и неформална атмосфера.

Во моментов имаме простор за студентски практикант. Како студент практикант, учествувате во нашата секојдневна пракса и добивате одлична поддршка. На крајот на стажирањето, ќе добиете оценка за стажирање од нас и ќе отидете чекор понатаму во одговор на прашањето дали правната професија е за вас. Времетраењето на стажирањето се утврдува во консултација.

Профил

Го очекуваме следново од нашите студентски практиканти (и):
  • Одлични вештини за пишување
  • Одлична команда на холандскиот и англискиот јазик
  • Правите правно образование на ниво на HBO или СО
  • Имате докажан интерес за корпоративно право, закон за договори, семејно право или закон за имиграција
  • Имате бесмислен став и сте талентирани и амбициозни
  • Достапни сте за 3-6 месеци

Одговор

Дали сакате да одговорите на ова работно место? Испратете го вашето CV, мотивационо писмо и список на ознаки (и) до info@lawandmore.nl. Вашето писмо можете да го упатите до г-дин ТГЛМ Меевис. Law & More секогаш е заинтересиран да запознава талентирани и амбициозни професионалци со добро образование и професионално потекло.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Слика на Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.