ПОСЕБНИ ПОСЕБИ

Евроазија е термин за географската област што ја сочинуваат Европа и Азија. Знаењето на овие пазари ги комбинираме со нашата експертиза за различните холандски и меѓународни јурисдикции. Преку оваа единствена комбинација ние сме во состојба да им обезбедиме целосна услуга на евроазиските бизниси и поединци.

Како претпријатие што работи во рамките на овие сектори, можете да наидете на сите видови на тешки правни проблеми. На крајот на краиштата, овие сектори никогаш не стојат мирно, тие активно се развиваат. Нашите адвокати се експерти за полињата во кои се пресекуваат овие сектори и можат да му дадат на вашето претпријатие правни совети или помош, на пример за одговорност на производот.

Иако спорот предизвикува емоции да се одвиваат високо, со резултат дека двете страни веќе не гледаат решение, на Law & More ние веруваме дека заедничко решение што ги задоволува сите инволвирани страни може да се најде преку медијација. Во овој процес Law & More медијаторите не само што ги земаат предвид интересите на обете страни за време на консултациите, туку и гарантираат правна и емоционална помош.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Слика на Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.