ИЗЈАВА ЗА КОЛАЧИ

Што се колачиња?

Колаче е едноставна, мала текстуална датотека што е поставена на вашиот компјутер, телефон или таблет кога ги посетувате веб-страниците на Law & More. Колачињата се вклучени со страниците на Law & More веб-страници. Информациите зачувани во нив можат да бидат испратени назад до серверите за последователна посета на веб-страницата. Ова им овозможува на веб-страницата да ве препознае, како и, за време на следната посета. Најважната функција на колаче е да разликува еден посетител од другиот. Затоа, колачињата често се користат на веб-страниците каде што треба да се најавите. На пример, колаче гарантира дека останувате најавени кога користите веб-страница. Можете да одбиете употреба на колачиња во кое било време, иако ова може да ја ограничи функционалноста и едноставната употреба на веб-страницата.

Функционални колачиња

Law & More користи функционални колачиња. Овие се колачиња што се поставени и ангажирани од самата веб-страница. Потребни се функционални колачиња со цел да се осигураме дека веб-страницата функционира правилно. Овие колачиња се ставаат рутински и нема да бидат избришани ако решите да не прифатите колачиња. Функционалните колачиња не чуваат лични податоци и не содржат информации со кои може да се пронајдат. Функционалните колачиња се користат на пример за да се постави географската карта од „Гугл мапс“ на веб-страницата. Овие информации се анонимизираат колку што е можно повеќе. Понатаму, Law & More посочи дека ние не ги споделуваме информациите со Google и дека Google не може да ги користи податоците што ги добиваат преку веб-страницата за свои цели.

Google Analytics

Law & More користи колачиња од Google Analytics со цел да го следи однесувањето на корисниците и општите трендови и да добива извештаи. За време на овој процес, личните податоци на посетителите на веб-страницата се обработуваат со помош на аналитички колачиња. Аналитичките колачиња овозможуваат Law & More за мерење на сообраќајот на веб-страницата. Овие статистики го гарантираат тоа Law & More разбира колку често се користи веб-страницата, кои информации ги бараат посетителите и кои страници на веб-страницата се гледаат најмногу. Како резултат, Law & More знае кои делови на веб-страницата се популарни и кои функции треба да се подобрат. Сообраќајот на веб-страницата се анализира со цел да се подобри веб-страницата и да се направи искуството за посетителите на веб-страницата што е можно попријатно. Статистичките податоци што се собрани не се следат за лица и се анонимизираат колку што е можно повеќе. Со користење на Law & More веб-страници, вие се согласувате за обработка на вашите лични податоци од страна на Google на начин и за целите опишани погоре. Гугл може да ги обезбеди овие информации на трети страни ако Гугл е законски обврзан да го стори тоа или доколку трети лица обработуваат информации во име на Google.

Колачиња за интеграција на социјалните медиуми

Law & More исто така користи колачиња за да овозможи интеграција на социјалните медиуми. На веб-страницата се наоѓаат линкови до социјалните мрежи Фејсбук, Инстаграм, Твитер и LinkedIn. Овие врски овозможуваат споделување или промовирање страници на тие мрежи. Кодот што е потребен за да се реализираат овие врски е доставен од самите Фејсбук, Инстаграм, Твитер и Линкот. Меѓу другите, овие кодови ставаат колаче. Ова им овозможува на социјалните мрежи да ве препознаат кога сте најавени во таа социјална мрежа. Покрај тоа, се собираат информации за страниците што ги споделувате. Law & More нема влијание врз поставување и употреба на колачиња од страна на тие трети страни. За повеќе информации за податоците собрани од мрежите за социјални медиуми, Law & More се однесува на изјавите за приватност на Facebook, Instagram, Twitter и LinkedIn.

Бришење колачиња

Ако не сакате Law & More за чување колачиња преку веб-страницата, можете да го оневозможите прифаќањето на колачињата во поставките на прелистувачот. Ова осигурува дека колачињата повеќе не се чуваат. Сепак, без колачиња, некои функции на веб-страницата може да не функционираат правилно или може да не функционираат воопшто. Бидејќи колачињата се чуваат на вашиот сопствен компјутер, можете сами да ги избришете. За да го сторите тоа, треба да се консултирате со прирачникот на прелистувачот.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - [заштитена по е-пошта]
г-дин Максим Ходак, застапник на & More - [заштитена по е-пошта]

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.