Не секоја организација ги извршува своите активности со интегритет

Закон за куќа за свиркачи

Не секоја организација ги извршува своите активности со интегритет. Сепак, многумина се плашат да го звучат алармот, сега искуството постојано покажува дека свиркачите не биле секогаш доволно заштитени. Законот за куќа на свиркачите, кој стапи во сила во јули 2016 година, требаше да го промени ова и да утврди правила за пријавување на малверзации во организации со повеќе од 50 вработени. Во принцип, Законот се гради околу работодавачот и работникот. На поинаков начин отколку што е случајот во законот за вработување, овие термини се толкуваат широко во светло на Законот. Затоа, исто така, хонорарецот е предмет на овие правила.

22-02-2017

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.