Минимални промени во платите во Недерлендс од 1 јули 2017 година

Возраст на работникот

Во Холандија минималната плата зависи од возраста на работникот. Законските правила за минималната плата можат да се разликуваат годишно. На пример, од 1 јули 2017 година минималната плата сега изнесува 1.565,40 € месечно за вработени од 22 години и повеќе.

-2017 05 30-

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.