Дали некогаш сте го резервирале вашиот одмор преку Интернет?

Тогаш големи се шансите да наидовте на понуди

Тогаш големи се шансите дека сте наишле на понуди кои наидоа на многу попривлечни отколку што на крајот се покажаа, со многу фрустрација како резултат. Прегледот на Европската комисија и на органите за заштита на потрошувачите на ЕУ дури покажаа дека две третини од веб-страниците за резервации за празници не се сигурни. Прикажаната цена честопати не е еднаква на крајната цена, промотивните понуди можеби не се достапни во реалноста, вкупната цена е честопати нејасна или веб-страниците не се јасни за реалните понуди на соби. Затоа, властите на ЕУ побараа релевантните веб-страници да постапуваат во согласност со важечките правила.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.