Претходно, пишувавме за можноста за дигитално

Програма KEI

Претходно, ние пишувавме за можноста за дигитална парница. На 1 март, холандскиот Врховен суд (највисокиот суд на Холандија) официјално започна со оваа дигитална парница, како дел од програмата КЕИ. Ова значи дека случаите на граѓанско дејствување може судот да ги достави и разгледа судот дигитално. Другите холандски судови ќе следат подоцна. Со програмата КЕИ, правосудниот систем треба да стане подостапен и разбирлив за сите вклучени страни. Curубопитни како тоа може да значи за вас? Не двоумете се да контактирате со некој од нашите адвокати!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.