Law & More е динамична холандска правна фирма со меѓународен карактер, специјализирана за разни области на холандското право. Ние зборуваме холандски, англиски, француски, германски, турски, руски и украински. Нашата фирма нуди услуги во голем број на области на закон за компании, влади, институции и поединци. Нашите клиенти доаѓаат од Холандија и од странство. Ние сме познати по нашиот посветен, достапен, управуван, бесмислен пристап.

ПРЕДЛОГ ИЛИ ПОСТАПКА?

Изберете LAW & MORE LAWYERS

Освежувачки различно. Фокус на клиент.

Law & More работи брзо, ефикасно и ориентирана кон резултати.

ПОГЛАСНО ЈУРИСДИКЦИИ

Закон за корпорации

Корпоративен адвокат

Секоја компанија е единствена. Затоа, ќе добиете правен совет што е директно релевантен за вашата компанија

Договор за соработка

Договор за соработка

Дали сакате да подготвите договор за соработка? Law & More ви помага

Интелектуална сопственост

Адвокат за интелектуална сопственост

Дали сакате да ги обезбедите правата на вашата интелектуална креација или да преземете мерки против повреда на вашите права? Ние сме на ваша услуга

Емисиерехтен / емизиехандел слика

Закон за енергетика

И холандскиот и европскиот закон се применуваат на законот за енергетика. Дозволете ни да ве информираме и ве советуваме

Слика на Verblijfsvergunningen

Имиграција адвокат

Ние се занимаваме со работи во врска со приемот, престојот, депортацијата и вонземјаните

Известување за стандардно

Привремен адвокат

Потребно ви е адвокат привремено? Обезбедете доволно правна поддршка благодарение на Law & More

Контакт Law & More слика

Адвокат за наплата на долгови

Дали се занимавате со клиент што не плаќа? Контакт Law & More

Јуридише продолжува со работа со слика

Корпоративен адвокат

Секоја компанија е единствена. Затоа ќе добиете правен совет кој е директно релевантен за вашата компанија.

Закон за развод

Адвокат за развод

Разводот е досаден процес. Ние ви помагаме во овој процес

Закон за животна средина

Закон за животна средина

Дали сакате повеќе информации за правилата за животна средина во Холандија? Ве молиме контактирајте не

Закон за корпорации

Адвокат за ИКТ

Правото на ИКТ и правото на Интернет се развиваа брзо. Дозволете си да бидете информирани

Кривично право

Кривичен адвокат

Постојат многу ситуации во кои кривичното право игра улога. Побарајте правно знаење

со Law & More ќе се одлучите за адвокатска фирма ориентирана кон резултати во Холандија

Ние сме динамична холандска правна фирма со меѓународен карактер, специјализирана во разни области на холандското право. Ние зборуваме холандски, англиски, француски, германски, турски, руски и украински. Нашата фирма нуди услуги во голем број на области на закон за компании, влади, институции и поединци. Нашите клиенти доаѓаат од Холандија и од странство. Ние сме познати по нашиот посветен, достапен, управуван, бесмислен пристап.

Можете да се јавите Law & More за речиси сите работи за кои ви треба адвокат или правен советник.

• Вашите интереси се секогаш над нас;
• Ние сме директно пристапни;
• Поради кризата во короната, сите наши состаноци се одвиваат преку телефон или видео повик. Видео повиците можат да се одвиваат преку Whatsapp, Skype, Duo, Zoom, Тимови, Bluejeans или Webex;
• Именувања може да се направат по телефон (+ 31403690680 or + 31203697121), е-пошта ([заштитена по е-пошта]) или преку нашата онлајн алатка lawyerappointment.nl;
• Наплатуваме разумни стапки и работиме транспарентно;
• Имаме канцеларии во Ајндховен и Амстердам.

Дали вашето специфично прашање или ситуација не е на нашата веб-страница? Не двоумете се да не контактирате. Веројатно и ние можеме да ви помогнеме.

Том Меевис

Том Меевис

Управен партнер / застапник

Максим Ходак

Максим Ходак

Партнер / застапник

Јара-Кнопс-фото-500-567

Јара Кнопс

Правен советник

АТВОРНИ И ДАНОЦИ НА ДАНОЦИ

 

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска фирма во Ајндховен?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 (0) 40 369 06 80 или испратете ни е-пошта:

господин Том Меевис, застапник во Law & More - [заштитена по е-пошта]
г-дин Максим Ходак, застапник на & More - [заштитена по е-пошта]

Law & More B.V.