Објавување на негативни и лажни трошоци за прегледи на Google

Објавувањето негативни и лажни рецензии на Google скапо го чини незадоволниот клиент. Клиентот објави негативни критики за расадникот и неговиот Управен одбор под различни псевдоними и анонимно. На Amsterdam Апелациониот суд навел дека клиентката не противречила дека не постапила согласно правилата на непишаниот закон кои се сметаат за прифатливи во општествениот живот и затоа сторила незаконско дело кон расадникот. Резултатот е дека од клиентот се бара да плати близу 17.000 евра за штета и други трошоци.

-2018 01 13-

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.