Нови правила за рекламирање на електронски цигари без никотин

Од 1 јули 2017 година, во Холандија е забрането рекламирање на електронски цигари без никотин и мешавина од билки за цевки со вода. Новите правила важат за сите. На овој начин, холандската влада ја продолжува својата политика за заштита на децата под 18 години. Од 1 јули 2017 година, не е веќе дозволено да се здобијат со електронски цигари како награда на саеми. На холандскиот орган за безбедност на храна и потрошувачки производи и е доделена задача да го следи усогласеноста со овие нови правила.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.