Нова слика

Eindhoven е меѓу другите познат по својот аеродром.Eindhoven аеродром“…

Eindhoven е меѓу другите познат по својот аеродром.Eindhoven аеродром“. Оние кои избираат да живеат блиску до Eindhoven Аеродромот ќе мора да ги земе предвид можните непријатности од надлетувањето на авионите. Меѓутоа, еден локален холандски жител открил дека оваа непријатност станала премногу сериозна и побарал компензација за загубата. Холандскиот суд во Источен Брабант не се согласи: има простор за компензација само ако штетата не била предвидлива во времето кога тој ги купил своите две куќи во 1993 и 2009 година. 1979. И, и покрај зголемувањето на движењата на летот од 18,000 на 30,000 движења, овој стандард за бучава не беше надминат.

12-04-2017

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.