Обврски за КВС

Бидејќи сме правна и даночна адвокатска фирма основана во Холандија, ние сме должни да ги почитуваме законите и прописите за перење пари на Холандија и ЕУ кои ни наметнуваат правила за усогласеност за да добиеме јасни докази за идентитетот на нашиот клиент пред да започнеме со обезбедувањето услуги и нашите деловен однос.

Следниве преглед прикажуваат какви информации бараме во повеќето случаи и форматот во кој треба да се доставуваат овие информации. Доколку, во која било фаза, ви треба понатамошно водство, ние со задоволство ќе ви помогнеме во овој прелиминарен процес.

Вашиот идентитет

 Секогаш бараме оригинална заверена вистинска копија на документ, што го докажува вашето име и која ја докажува вашата адреса. Не можеме да прифатиме скенирани копии. Во случај физички да се појавите во нашата канцеларија, можеме да ве идентификуваме и да направиме копија на документите за нашите досиеја.

 • Валиден потпишан пасош (заверен на нотар и обезбеден апостил);
 • Европска лична карта;

Вашата адреса

Едно од следниве оригинали или заверени вистински копии (не повеќе од 3 месеци):

 • Службен сертификат за престој;
 • Неодамнешна сметка за гас, електрична енергија, домашен телефон или друга алатка;
 • Тековна изјава за локален данок;
 • Изјава од банка или финансиска институција.

Референтна писмо

Во многу случаи, ќе бараме референтно писмо издадено од професионален давател на услуги, кој или кој го познава поединецот најмалку една година (на пример, нотар, адвокат сметководител или банка), во кој се вели дека поединецот се смета дека е угледно лице за кое не се очекува да биде вклучено во трговија со недозволена дрога, организирана криминална активност или тероризам.

Деловна позадина

За да ги почитуваме наметнатите барања за усогласеност во многу случаи, ќе мора да ја утврдиме вашата моментална деловна позадина. Овие информации треба да бидат поддржани со документи за докажување, податоци и сигурни извори на информации, како на пример:

 • Резиме на преглед;
 • Неодамнешен извод од трговскиот регистар;
 • Комерцијални брошури и веб-страница;
 • Годишни извештаи;
 • Написи за новости;
 • Назначување на одбор.

Потврдување на вашиот оригинален извор на богатство и средства

Еден од најважните барања за усогласеност што треба да ги исполниме е исто така да се воспостави оригиналниот извор на пари што ги користите за финансирање на компанија / субјект / фондација.

Дополнителна документација (доколку е вклучена компанија / субјект / фондација)

Во зависност од видот на услугите што ви се потребни, структурата на која сакате совет и структурата што сакате да ја поставиме, ќе треба да обезбедите дополнителна документација.

Што велат клиентите за нас

Многу пријателска услуга за клиентите и совршено водство!

Г-дин Меевис ми помогна во случај со законот за вработување. Тој го направи тоа, заедно со неговата помошничка Јара, со голем професионализам и интегритет. Покрај неговите квалитети како професионален правник, тој во секое време остана рамноправен, човек со душа, што даваше топло и безбедно чувство. Влегов во неговата канцеларија со рацете во коса, г-дин Меевис веднаш ми даде чувство дека можам да ја пуштам косата и тој ќе преземе од тој момент, неговите зборови станаа дела, а ветувањата се одржаа. Најмногу ми се допаѓа директниот контакт, без разлика на ден/време, тој беше таму кога ми требаше! Топер! Фала Том!

Nora

Eindhoven

10

одличен

Ајлин е една од најдобрите адвокати за развод, која секогаш е достапна и дава одговори со детали. Иако моравме да управуваме со нашиот процес од различни земји, не се соочивме со никакви тешкотии. Таа го водеше нашиот процес многу брзо и непречено.

Езги Балик

Харлем

10

Добра работа Ајлин

Многу професионален и секогаш биди ефикасен во комуникациите. Добро сторено!

Мартин

Лелистад

10

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

Мике

Hoogeloon

10

Одличен резултат и пријатна соработка

Му го претставив мојот случај LAW and More и беше помогнато брзо, љубезно и пред се ефективно. Јас сум многу задоволен од резултатот.

Sabine

Eindhoven

10

Многу добро се справувам со мојот случај

Би сакал многу да и се заблагодарам на Ајлин за нејзините напори. Многу сме задоволни од исходот. Клиентот е секогаш централен со неа и ни беше многу добро помогнато. Познава и многу добра комуникација. Навистина ја препорачувам оваа канцеларија!

Сахин Кара

Велдовен

10

Правно задоволен од дадените услуги

Мојата ситуација беше решена на начин што можам само да кажам дека резултатот е таков каков што посакував да биде. Ми беше помогнато на мое задоволство и начинот на кој постапи Ајлин може да се опише како точен, транспарентен и одлучен.

Арсалан

Миерло

10

Сè добро средено

Од самиот почеток имавме добар клик со адвокатката, таа ни помогна да одиме на вистинскиот пат и ги отстрани можните неизвесности. Таа беше јасна и народна личност која ја доживеавме како многу пријатна. Таа јасно ги кажа информациите и преку неа точно знаевме што да правиме и што да очекуваме. Многу пријатно искуство со Law and more, но особено со адвокатот со кој имавме контакт.

Вера

Хелмонд

10

Многу упатени и пријателски расположени луѓе

Многу одлична и професионална (правна) услуга. Комуницирајте со истото функционирање на генерирањето на енергијата. Ик бен гехолпен врата др. Том Мевис во мв. Ајлин Селамет. Накратко, имав добро искуство со оваа канцеларија.

Мехмет

Eindhoven

10

Велики

Многу дружељубиви луѓе и многу добра услуга… не можам да кажам поинаку дека е супер помогнато. Доколку се случи, дефинитивно ќе се вратам.

Jacky

Бри

10

Управен партнер / застапник

Партнер / застапник

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.