Што е препорачано писмо

Регистрирано писмо е писмо што се запишува и следи за цело време во системот за пошта и бара поштарот да добие потпис за да го достави. Многу договори како што се полиси за осигурување и правни документи наведуваат дека известувањето мора да биде во форма на препорачано писмо. Со регистрација на писмо, испраќачот има правен документ што означува дека известувањето е доставено.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.