Договор за одделување

Договор за разделување е документ што го користат две лица во брак за да ги поделат своите средства и одговорности кога се подготвуваат за разделба или развод. Вклучува услови за поделба на старателството и издршката на детето, родителски одговорности, издршка на сопружник, имот и долгови и други семејни и финансиски аспекти што сопружниците можеби сакаат да ги распределат или поделат.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.