Основи за развод

Ако разводот со заедничка согласност не е опција, може да размислите еднострано да покренете постапка за развод врз основа на непоправливо нарушување на бракот. Бракот е непоправливо нарушен кога продолжувањето на соживотот помеѓу сопружниците и неговото продолжување стана разумно невозможно поради тоа нарушување. Конкретни факти што укажуваат на непоправливо нарушување на бракот може да бидат, на пример, пре adуба или веќе не живеат заедно во брачен дом.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.