Што е финансии

Финансии е широк поим што опишува активности поврзани со банкарство, изнајмување или долг, кредит, пазари на капитал, пари и инвестиции. Во основа, финансиите претставуваат управување со пари и процес на стекнување на потребни средства. Финансиите исто така опфаќаат надзор, создавање и проучување на пари, банкарство, кредит, инвестиции, средства и обврски што ги сочинуваат финансиските системи.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со финансиите? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.