Што е тоа етичка работа

Етички бизнис е деловна активност која го разгледува влијанието што го имаат нејзините активности, производи и услуги врз животната средина, луѓето и животните. Ова ги вклучува крајниот производ или услуга, неговото потекло и начинот на производство и дистрибуција.

Дали ви треба правна помош или совет за етички бизнис? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат по право за животна средина со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.