Што работи комерцијален адвокат

Улогата на комерцијален адвокат е да обезбеди законитост на комерцијалните трансакции, советувајќи ги корпорациите за нивните законски права и должности, вклучително и должностите и одговорностите на службениците на компанијата. За да го направат ова, тие мора да имаат познавање на аспекти на договорното право, даночно право, сметководство, закон за хартии од вредност, банкрот, права на интелектуална сопственост, лиценцирање, закони за зони и закони специфични за деловното работење на корпорациите за кои работат.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со комерцијален адвокат? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.