ВИ ПОТРЕБА ОД АДВОКАТ-СОВЕТНИЧКИ КАНЦЕЛАРИЈА ОД АДВОКАТ?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Советодавна канцеларија за семејство
/

Советодавна канцеларија за семејство

Меѓу нашите клиенти се холандски и меѓународни деловни семејства, кои постигнаа значителен успех во нивните соодветни индустрии. Таквите семејства честопати веќе создале и основале, или планираат да го сторат тоа, холандска единечна или мулти-семејна канцеларија за да ги структурираат своите активности и инвестиции на јасен и управлив начин.

Law & More им помага на клиентите и семејните канцеларии со прилагодени правни услуги. Ние ги комбинираме нашето знаење и искуство како холандски адвокати за приватни клиенти и советници за даноци во областите на холандското планирање на даноци и недвижнини, холандска даночна усогласеност, холандски работи за недвижнини и сукцесија на деловно работење. Ваквата помош се обезбедува преку соработка со специјалисти во управување со инвестициите, финансиско планирање и сметководство, кои честопати веќе помагаат на конкретното семејство. Нашето искуство се движи од прашања што се однесуваат на структурата на семејната канцеларија, управувањето со семејството, едноподруго и решавање на спорови во Холандија.

Ние соработуваме со професионалци во сродни полиња на експертиза со кои се приклучуваме кон нашите напори за да обезбедиме меѓусебно поврзан пристап кон најразлични правни и неправни работи, со кои се соочуваат холандски и меѓународни деловни семејства и нивните канцеларии.

Ние им помагаме на клиентите во основање семејни канцеларии во Холандија. Покрај тоа, ние работиме со меѓународно-базирани канцеларии за семејства на софистицирани проекти во светот за реструктуирање на семејните имоти и бизниси. Конечно, ги разгледуваме работењето и структурата на основаните канцеларии на семејството, кои бараат совети за проширување и подобрување на опсегот на дадени услуги.

Слика на Максим Ходак

Максим Ходак

ПАРТНЕР / АДВОКАТ

maxim.hodak@lawandmore.nl

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Без глупост менталитет

Ние сакаме креативно размислување и гледаме подалеку од правните аспекти на ситуацијата. Сè е за да се дојде до сржта на проблемот и да се справи со него во одредена материја. Поради нашиот бесмислен менталитет и долгогодишно искуство, нашите клиенти можат да сметаат на лична и ефикасна правна поддршка.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати за советници за семејна канцеларија се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More Сликата

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.