Во тоа време, веројатно сите ќе забележат: претседателот Трамп's

До ова време, веројатно сите ќе забележат: популарноста на претседателот Трамп уште повеќе се намали откако ја воведе својата контроверзна забрана за патување. Холандските медиуми веќе објавија дека шестмина Иранци биле заробени на холандскиот аеродром Шипхол, бидејќи патувале од Техеран кон Соединетите држави. Претходно, судот во Сиетл веќе ја прекина забраната за патување. Во меѓувреме, исто така тројца федерални судии ја испитуваат забраната. Судиите закажаа рочиште, кое беше спроведено по телефон, се емитуваше во живо и беше проследено со стотици илјади луѓе. Пресудата на федералните судии ќе следи оваа недела.

08-02-2017

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.