На 1 јануари, францускиот закон стапи во сила врз основа на ...

На 1 јануари, стапи во сила француски закон, врз основа на кој вработените можат да ги исклучуваат своите паметни телефони надвор од работното време и со тоа да го прекинат пристапот до нивната електронска пошта. Оваа мерка е последица на зголемениот притисок секогаш да се биде достапен и поврзан, што резултираше во голема количина на неплатени прекувремени и здравствени проблеми. Големите компании со 50 или повеќе вработени се должни да преговараат со своите вработени за специфичните правила што ќе важат за нив. Дали ќе следат Холанѓаните?

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.