Да беше на холандскиот министер…

Ако зависи од холандскиот министер Аскер за социјални работи и благосостојба, секој што ќе заработи минимална плата ќе добие иста фиксна сума на час во иднина. Во моментов, холандската минимална плата за час може сè уште да зависи од бројот на работните часови и од секторот во кој работи. Предлог-законот стана достапен за консултации преку Интернет денес, што значи дека секој заинтересиран (лица, компании и институции) може да достави свои коментари за законот.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.