Холандскиот судски систем иновира. Од 1 март 2017 година ќе

Холандскиот судски систем е иновација. Од 1 март 2017 година ќе стане можно дигитално да се расправа пред Врховниот суд на Холандија во случаи на граѓанско барање. Во суштина, постапката за касација останува иста. Сепак, ќе стане можно да се покренат постапки преку Интернет (еден вид дигитални покани) и дигитално да се разменуваат документи и информации. Сето ова се должи на влегувањето во сила на новото законодавство за квалитет и иновации (КЕИ).

-09 02 2017-

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.