Трошоците за користење на вашиот мобилен телефон во странство брзо се намалуваат

Во денешно време, веќе е многу поретко да се дојде дома до (ненамерно) висока телефонска сметка од неколку стотици евра по тоа годишно, заслужено патување во Европа. Трошоците за користење на мобилен телефон во странство се намалени за повеќе од 90% во споредба со изминатите 5-10 години. Како резултат на напорите на Европската комисија, трошоците за роаминг (накратко: трошоци направени со цел да се овозможи провајдерот да ја користи мрежата на странски провајдер) дури и ќе бидат целосно укинати на 15 јуни 2017 година. Од тој датум, трошоците за употреба на странски телефон во Европа ќе бидат одземени од вашиот пакет како и вообичаените трошоци, наспроти нормалната тарифа.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.