Контроверзните неодамнешни несреќи со самовозечки автомобил

Контроверзните неодамнешни несреќи со возењето автомобил очигледно не ја одложија холандската индустрија и влада. Неодамна, холандскиот кабинет е усвоен нацрт-закон, со кој се овозможува спроведување на патни експерименти со автомобили што возат без возачот без физичко присуство на возилото. До сега возачот секогаш мораше да биде физички присутен. Компаниите наскоро ќе можат да аплицираат за дозвола што дозволува да се спроведат овие тестови.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.