МЕERNУНАРОДНО И НАЦИОНАЛНО ПЛАНИРАЕ НА ДАНОЦИ
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/
Меѓународно и национално даночно планирање
/

Меѓународно и национално даночно планирање

Даночното планирање е практика на оптимално фискално структуирање на корпорацијата, со цел да се задржи ефективната даночна стапка што е можно пониска. Иако генерално се смета за несакан, даночното планирање не е нелегално. Даночното планирање може да постои заради разликата во националното и меѓународното законодавство, разликите во склучените даночни договори и поради начинот на кој овие правила се поклопуваат или се преклопуваат.

на Law & More даночна пракса се занимава со холандски и меѓународни прашања.

Во соработка со нашите даночни партнери, даваме даночни совети и планирање за лица со висока нето-вредност и нивните семејства, кои се подложни на холандско оданочување. Нашите професионалци се преокупирани со даночни работи за различни холандски и меѓународни семејни бизниси со меѓународно работење. Ние, исто така, ги претставуваме холандските и меѓународните клиенти во меѓународни даночни контроверзии и честопати спроведуваме постапки за даночни парници против холандските даночни органи.

Law & More исто така помага во широк спектар на планирање на недвижнини и работи за планирање на сукцесивно работење за приватни клиенти и нивните претпријатија. Ние сме високо специјализирани за изготвување и имплементација на најновите (правни) техники во мулти-надлежното планирање за да постигнеме ефективни структури за нашите клиенти да останат даночни и да ја реализираат даночната ефикасност.

Слика на Том Меевис

Том Меевис

УПРАВЕН ПАРТНЕР / АДВОКАТ

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Без глупост менталитет

Ние сакаме креативно размислување и гледаме подалеку од правните аспекти на ситуацијата. Сè е за да се дојде до сржта на проблемот и да се справи со него во одредена материја. Поради нашиот бесмислен менталитет и долгогодишно искуство, нашите клиенти можат да сметаат на лична и ефикасна правна поддршка.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите даночни адвокати се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More Фото

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.