Што е адвокат

Адвокат или полномошник е лице кое се занимава со право. Работата како адвокат вклучува практична примена на апстрактни правни теории и знаења за решавање на специфични индивидуализирани проблеми или за унапредување на интересите на оние кои ангажираат адвокати за вршење на правни услуги.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.