Што прави адвокатот – Адвокатот има лиценца за адвокатура

Адвокат е лиценциран за вршење на адвокатска дејност и е должен да го застапува законот, истовремено заштитувајќи ги правата на нивниот клиент. Некои должности што вообичаено се поврзани со адвокат вклучуваат: обезбедување правни совети и советници, истражување и собирање информации или докази, изготвување правни документи поврзани со разводи, тестаменти, договори и трансакции со недвижнини и гонење или бранење на суд.

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.