Што прават адвокатските фирми

Адвокатска фирма е деловен субјект формиран од еден или повеќе адвокати за да се занимаваат со правна пракса. Примарната услуга што ја дава адвокатска канцеларија е да ги советува клиентите (поединци или корпорации) за нивните законски права и одговорности и да ги застапува клиентите во граѓански или кривични случаи, деловни трансакции и други работи во кои се бараат правни совети и друга помош.

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.