Без грешка развод

Разводот без вина е развод во кој раскинувањето на бракот не бара покажување на лошо дело од која било од страните. Законите предвидуваат развод без вина, семеен суд дозволува развод како одговор на молба од која било од страните на бракот, без да се бара од подносителот на барањето да обезбеди докази дека обвинетиот сторил кршење на брачниот договор. Најчеста причина за појава на разводи без грешки се должи на непомирливи разлики или судир на личност, што значи дека парот не бил во можност да ги разгледа своите разлики.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.