Ограничен развод

Ограничениот развод се нарекува и законско раздвојување. Разделбата е, сепак, посебна правна постапка што им овозможува на сопружниците да живеат одделно, но во исто време да останат законски во брак. Во оваа смисла, оваа постапка ги задоволува потребите на сопружниците кои, заради своите религиозни или филозофски убедувања, не сакаат да бараат развод.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.