Граѓански развод

Граѓанскиот развод е познат и како заеднички развод, што значи развод кој се придржува кон законите за соработка. Во граѓански или колаборативен развод, обете страни имаат совет, кои прифаќаат стил на соработка и работат заедно во обид да ги решат проблемите или барем да го минимизираат обемот и обемот на спорот. Советниците и нивните клиенти сакаат да изградат консензус и да донесат што е можно повеќе одлуки надвор од судот.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.