Поништен

Кога поништен брак, тоа значи дека унијата е прогласена за неважечка и неважечка. Во суштина, се смета дека бракот воопшто не постоел. Ова се разликува од разводот по тоа што разводот означува крај на валидна заедница, но бракот сепак се препознава дека постоел. За разлика од разводот и смртта, поништувањето на бракот предизвикува бракот да не постои во законот, што може да влијае на поделбата на имотот и старателството над децата.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со разводот? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокати за развод со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.