Што е неизвршен договор

Неспроведлив договор е писмен или усмен договор што нема да се спроведува од страна на судовите. Постојат многу различни причини поради кои судот не може да спроведе договор. Договорите можат да бидат неизводливи заради нивната материја, затоа што едната страна во договорот неправедно ја искористила другата страна или затоа што нема доволно докази за договорот.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со неприменлив договор? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за договорно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.