Што е квази договор

Квази договор е договор што го создава судот кога не постои таков официјален договор меѓу страните, и има спор во врска со плаќањето за обезбедени добра или услуги. Судовите создаваат квази договори за да спречат странката неправедно да се збогати или да има корист од ситуацијата кога тој не заслужува да го стори тоа.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со квази договор? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за договорно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.