Што е меѓународен бизнис

Меѓународниот бизнис се однесува на трговија на стоки, услуги, технологија, капитал и / или знаење преку националните граници и во глобална или транснационална скала. Тоа подразбира прекугранични трансакции на стоки и услуги помеѓу две или повеќе земји.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со меѓународниот бизнис? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право   Адвокат за меѓународно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.