Што е претпријатие

Претпријатието е друг збор за профитна работа или компанија, но најчесто се поврзува со претприемачки потфати. Луѓето кои имаат успех во претприемништво често се нарекуваат „претприемнички“. Терминот Претпријатие главно се користи во САД.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со претпријатието? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.