Што е ДОО

Друштво со ограничена одговорност (ДОО) е специфична форма на приватно друштво со ограничена одговорност. ДОО е вид на деловна структура која ги третира сопствениците како партнери, но им дава избор да бидат оданочени како корпорација. Оваа форма на деловна активност овозможува флексибилност во сопственоста и управувањето. Откако сопствениците ќе решат како би сакале да бидат оданочувани, управувани и организирани, тие ќе го кажат сето тоа во договор за работа. ДОО главно се користи во САД.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со ДОО? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.