Што е одржлив бизнис

Одржлив бизнис или зелен бизнис е корпорација која има минимално негативно влијание или потенцијално позитивно влијание врз глобалното или локалното опкружување, заедницата, општеството или економијата.

Дали ви треба правна помош или совет за одржлив бизнис? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат по право за животна средина со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.