Што е стартување

Терминот стартување се однесува на компанија во првите фази на работење. Стартапите се основани од еден или повеќе претприемачи кои сакаат да развијат производ или услуга за која веруваат дека има побарувачка. Овие компании генерално започнуваат со високи трошоци и ограничени приходи, поради што бараат капитал од различни извори како што се ризични капиталисти.

Дали ви треба правна помош или совет за стартување? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.