Што е корпорација

Корпорација е правно деловно лице во кое сопствениците се заштитени од одговорност за дејствијата и финансискиот статус на компанијата. Одделена од сопствениците или акционерите, корпорацијата може да ги искористи повеќето права и одговорности што би ги поседувала индивидуален сопственик на деловна активност, што значи дека корпорацијата може да склучува договори, да позајмува пари, да тужи и да биде тужена, да поседува имот, да плаќа данок и да ангажира вработените.

Дали ви треба правна помош или совет во врска со корпорацијата? Или сè уште имате прашања на оваа тема? Нашиот Адвокат за корпоративно право со задоволство ќе ви помогнеме!

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.