ВИ ПОТРЕБА ОД АДВОКАТ ЗА ПОДДРШКА НА ДЕЦА?
Прашај за правна помош

НАШИТЕ ПРАВИЛНИЦИ СЕ СПЕЦИЈАЛИСТИ ВО ДВД ЗАКОН

Проверено Јасно.

Проверено Лична и лесно достапна.

Проверено Вашите интереси на прво место.

Лесно достапен

Лесно достапен

Law & More е достапен од понеделник до петок
од 08:00 до 22:00 часот и за време на викендите од 09:00 до 17:00 часот

Добра и брза комуникација

Добра и брза комуникација

Нашите адвокати го слушаат вашиот случај и излегоа
со соодветен план за акција

Личен пристап

Личен пристап

Нашиот метод на работа гарантира дека 100% од нашите клиенти
ни препорачуваат и дека сме оценети во просек со 9.4

/ /
Поддршка за деца
/

Поддршка за деца

Дали вие и вашиот поранешен партнер имате деца заедно? Тогаш, помошта за деца е важен дел од финансиските договори што треба да се склучат за време на процесот на развод. Детската алиментација е износот што родителот кој негувателки придонесува за грижа и воспитување на децата.

Брзо мени

Ниво на поддршка за деца

Во консултација, вие и вашиот поранешен партнер може да се согласите за количината на алиментација кај децата. Овие договори ќе бидат утврдени во план за родителство. Ако не сте во можност да постигнете договор заедно, еден од нашите адвокати ќе биде задоволен да ви помогне. Можеме да помогнеме во процесот на преговори, да одредиме количество алиментација на децата за вас и да подготвиме план за родителство. Ние се справуваме со определбата на детската поддршка со правење пресметка за одржување.

Судијата не само што ќе ја разгледа финансиската состојба на примателот на поддршка на децата, туку и на финансиската состојба на плаќачот на алиментација на децата. Врз основа на обете ситуации, судот тогаш ќе утврди колкава е алиментација на децата.

Ајлин Селамет

Ајлин Селамет

АДВОКАТ

aylin.selamet@lawandmore.nl

Имате потреба од адвокат за развод?

Секој бизнис е единствен. Затоа ќе добиете правен совет кој е директно релевантен за вашиот бизнис.

Имаме личен пристап и работиме заедно со вас кон соодветно решение.

Седнуваме со вас да смислиме стратегија.

Liveивејте одделно

Liveивејте одделно

Нашите корпоративни адвокати можат да ги проценат договорите и да даваат совети за нив.

"Law & More адвокати
се вклучени и можат да сочувствуваат
со проблемот на клиентот“

Пресметка на поддршка за деца

Пресметката за одржување е прилично комплексна пресметка, бидејќи треба да се земат предвид многу фактори. Law & More ќе бидат задоволни што ќе ја спроведат пресметката за одржување за вас.

Утврдување на потребата
Како прво, мора да се утврдат потребите на децата. Таа се заснова на приходите како што беа само пред разводот. Ако има посебни трошоци, како на пример меѓународно училиште или грижа за децата, трошоците може соодветно да се зголемат.

Утврдување на финансиски капацитет
Откако ќе се утврдат потребите на децата, се прави пресметка на носивост на обемот на обете страни. Оваа пресметка утврдува дали лицето одговорно за одржување има доволно финансиски капацитет за да може да плати алиментација. Со цел да се утврди финансискиот капацитет на лицето кое треба да плати алиментација, прво мора да се утврдат неговиот или нејзиниот нето приход. Пензијата на детето е основен приход, земајќи ги предвид сите извори на приход, како што се плати, бенефиции и врзан буџет на детето.

Што велат клиентите за нас

Адекватен пристап

Том Мевис беше вклучен во случајот во текот на целиот тек, и секое прашање од моја страна беше брзо и јасно одговорено од него. Сигурно ќе ја препорачам фирмата (и особено на Том Мевис) на пријателите, семејството и деловните соработници.

10
Мике
Hoogeloon

Нашите адвокати за поддршка на деца се подготвени да ви помогнат:

канцеларија Law & More

Попуст за нега
Родителот кој треба да плати алиментација и кој исто така има контакт со децата, исто така ќе има трошоци за згрижување на децата. Ова вклучува трошоци за купување, возење напред и назад. Во принцип, одреден процент од трошоците е вклучен во пресметката

Износот на процентот зависи од бројот на посетите денови неделно. Родител кој просечно има еден ден неделно трошоци за грижа за детето, добива на пример 15% попуст за нега и родител кој се грижи за детето три дена во неделата, добива попуст од 35% за нега.

Споредба на носивост
Последниот чекор за да се пресмета висината на детската поддршка е да се направи равенка за товарот. Во оваа равенка, трошоците на децата се поделени помеѓу вас и вашиот поранешен партнер во однос на нивните средства за поддршка. Капацитетот на лицето кое има право на одржување се споредува со капацитетот на лицето што може да плати одржување. После тоа, секој попуст за нега ќе се примени и прилагоди каде што е потребно. Обемот на поддршка е првенствено наменет за поддршка на деца. Ако после тоа сè уште има простор, судијата може да одреди и алиментација на нето партнер.

Дали сакате да знаете како вашата финансиска состојба ќе се грижи за вашиот развод? Ве молиме контактирајте со Law & More и заедно можеме да утврдиме колку поддршка за деца треба да платите или примате.

Поддршка за децаПромена на поддршка за деца

Ако не е можно да се смени алиментацијата на децата во консултација со вашиот поранешен партнер, можеме да поднесеме барање за промена за вас на суд. Можеме да го сториме тоа ако има изменети околности или ако според вас судот го определил одржувањето во првобитниот налог врз основа на неточни или нецелосни информации.

Можете да размислите за следниве ситуации, на пример:

  • разрешување или невработеност
  • отстранување на децата
  • нова или различна работа
  • повторно да се омажи, да соживее или да склучи регистрирано партнерство
  • промена на аранжманот за контакт

Дали сакате да знаете што Law & More може да направи за вас како адвокатска канцеларија во Eindhoven Amsterdam?
Потоа, контактирајте нè по телефон +31 40 369 06 80 или испратете е-пошта на:
господин Том Меевис, застапник во Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
г-дин Максим Ходак, застапник на & Повеќе - maxim.hodak@lawandmore.nl

Поставки за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржини и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ги нашите Приватност
Law & More B.V.